Zdrowie i bezpieczeństwo dzieci

Bezpieczeństwo rozwoju naszych dzieci stanowi najistotniejszą sferę wszelkich oddziaływań oraz podejmowanych przedsięwzięć i zamierzeń edukacyjno – wychowawczych w przedszkolu. By dziecko czuło się w nim dobrze, już od pierwszych chwil dbamy o to, by spotkanie z nowym miejscem, rówieśnikami oraz nauczycielami było przyjemne i odbywało się w rodzinnej, spokojnej atmosferze.

Wszystkie dzieci, które rozpoczynają przygodę z przedszkolem, zapraszamy wraz z Rodzicami na indywidualne i grupowe zajęcia adaptacyjne, które odbywają się w drugiej połowie sierpnia. Zajęcia stanowią cykl spotkań, które obfitują w zabawy zarówno w sali, jak na świeżym powietrzu, pozwalają dzieciom poznać nie tylko budynek przedszkola, ale przede wszystkim koleżanki i kolegów oraz Panie nauczycielki. Dzieci uczestniczą w zabawach integracyjnych, tanecznych, ruchowych, sportowych, plastycznych, uczą się współpracy w grupie, mają czas na to, by spokojnie oswoić się z tym, co nowe w towarzystwie najbliższych im osób. Podczas spotkań Rodzice mają możliwość poznać kadrę pedagogiczną, uczestniczyć w zajęciach wspólnie z dzieckiem, przekazać istotne informacje o swoich pociechach nauczycielom, a także otrzymać wsparcie ze strony specjalistów.

Kluczowym dla zdrowia i bezpiecznego rozwoju psychofizycznego dzieci jest prawidłowe żywienie. Dlatego naszym milusińskim zapewniamy aż 5 pełnowartościowych posiłków dziennie – przygotowywanych we własnej kuchni – które obejmują:

  • Śniadanie
  • Przekąskę owocowo – warzywną
  • Obiad (zupkę + drugie danie)
  • I podwieczorek
  • II podwieczorek

Wszystkie posiłki przygotowywane w naszej kuchni są przyrządzane zgodnie z programem zdrowego żywienia dla dzieci w wieku przedszkolnym. Dbając o indywidualne potrzeby żywieniowe dzieci, uwzględniamy diety oraz alergie pokarmowe wymagające przygotowywania odrębnych posiłków (np. dieta bezmleczna, bezglutenowa, wegetariańska, wegańska i inne).

W ramach realizacji projektów edukacyjnych oraz programu zdrowego żywienia nasze przedszkolaki uczestniczą w warsztatach kulinarnych, podczas których pod okiem Pani kucharki oraz Pań nauczycielek samodzielnie przygotowują zdrowe pyszności: sałatki warzywne i owocowe, koktajle, kanapki, ciasteczka zbożowe bez dodatku cukru i równie smaczne 🙂 oraz wybrane potrawy. Dzieci mają ogromną frajdę, gdy próbują własnoręcznie przygotowanych smakołyków, próbują nowych smaków, warzyw i owoców, które zachęcają przyrządzane w takiej właśnie formie.

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat na statek kreatywnego rozwoju! Przed nami podróż wielokierunkowego poznania świata, radosnej zabawy i inspirującej edukacji przedszkolnej!

Kontakt

Dyrektor Przedszkola Wilanów

tel. 730 105 101

WILANÓW

Aleja Rzeczypospolitej 10 lok. 60
02-972 Warszawa

tel. 730 105 101

przedszkole@creativekids.edu.pl

MOKOTÓW

ul. Bergamotki 3
02-765 Warszawa

tel. 730 110 335

przedszkoleck@creativekids.edu.pl