Synergia rodziny i przedszkola

Dom i kochająca rodzina stanowią dla dziecka najważniejsze filary poczucia bezpieczeństwa. Od pierwszych miesięcy życia maluszek poznaje otoczenie, ufa, czuje się szczęśliwy i spokojny, otoczony najbliższymi mu osobami.  Dlatego kluczowym elementem misji naszego przedszkola jest zapewnienie dziecku ciepłej opieki, wspieranie rodziców w procesie opiekuńczo – wychowawczym tak, by działania podejmowane przez rodziców i nauczycieli były spójne, a dziecko również w przedszkolu czuło się spokojnie, bezpiecznie i swobodnie. Aby proces ten przynosił jak najlepsze rezultaty wymaga wysokiej świadomości współdziałania, wzajemnego zrozumienia, zaufania, okazania pomocy i szacunku dla wprowadzanych oraz pielęgnowanych zasad i priorytetów wychowawczych.

Istotnym przesłaniem synergii rodziny i naszego przedszkola jest bieżąca, wzajemna komunikacja, przekazywanie informacji zarówno o tym, jak nasza pociecha rozwija się w domu, co lubi, czego potrzebuje, jak uwielbia się bawić, jak też o tym, jak spędziła dzień w przedszkolu, co ciekawego udało się jej osiągnąć, na co warto lub trzeba zwrócić szczególną uwagę. Dziecko doskonale rejestruje relacje między partnerami w wychowaniu – rodzicami i przedszkolem, jeśli są one oparte na wzajemnym szacunku, empatii i serdeczności, czuje się bezpieczne i rozumie słuszność podejmowanych działań.

Pragnąc, by współdziałanie rodziców i przedszkola było oparte na otwartym, aktywnym działaniu, tworzymy wiele różnych form i możliwości współpracy oraz kontaktu z nauczycielami, dyrektorem przedszkola oraz właścicielami placówki. W trakcie całego roku serdecznie zapraszamy Państwa:

  • na różne zajęcia otwarte;
  • spotkania indywidualne – według potrzeb;
  • spotkania okolicznościowe według kalendarza wydarzeń i uroczystości np. przedstawienia i warsztaty z okazji Dnia Mamy i Taty, świąteczne, festyny, pikniki;
  • spotkania ze współpracującymi z przedszkolem i zaproszonymi do przedszkola specjalistami;
  • do udziału w formach zbierania informacji – ankiety, kwestionariusze;
  • na zajęcia informacyjno – warsztatowe np. z psychologiem przedszkolnym;
  • do kontaktu telefonicznego oraz za pośrednictwem poczty elektronicznej e-mail;
  • do odwiedzania naszej strony internetowej, na której będą ukazywały się aktualności oraz zdjęcia z różnych wydarzeń.
    oraz do bieżącej codziennej współpracy 🙂

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat na statek kreatywnego rozwoju! Przed nami podróż wielokierunkowego poznania świata, radosnej zabawy i inspirującej edukacji przedszkolnej!

Kontakt

Dyrektor Przedszkola Wilanów

tel. 730 105 101

WILANÓW

Aleja Rzeczypospolitej 10 lok. 60
02-972 Warszawa

tel. 730 105 101

przedszkole@creativekids.edu.pl

MOKOTÓW

ul. Bergamotki 3
02-765 Warszawa

tel. 730 110 335

przedszkoleck@creativekids.edu.pl