Nowoczesna przestrzeń

Przestrzeń przedszkola została zaprojekowana dla realizacji nowoczesnej i kreatywnej edukacji. Obiekt, w którym mieści się Creative Kids Preschool został stworzony specjalnie z myślą o realizacji misji wychowania przedszkolnego. Sale przedszkolne są przestronne, dobrze oświetlone i wyposażone w wentylację oraz klimatyzację. Przy każdej sali znajdują się higieniczne toalety, wyposażeniem dostosowane do wzrostu dzieci w wieku przedszkolnym. Wyposażenie przedszkola, sprzęty, zabawki oraz meble posiadają odpowiednie atesty bezpieczeństwa zgodne z wymogami Unii Europejskiej.

Wszystkie sale przedszkolne wyposażone są w pomoce dydaktyczne, gry i zabawki dostosowane do grupy wiekowej oraz konkretnego etapu edukacyjnego. Ważną rolę w realizacji zajęć i swobodnych działaniach dzieci odgrywają przestronne sale, których pomieszczenia połączone są ścianami w systemie przesuwnym, dzięki czemu możliwa jest realizacja zajęć na dwukrotnie większej przestrzeni, co ma szczególne znaczenie podczas zajęć ruchowych, tanecznych i sportowych.

W obrębie zajęć dydaktycznych, dodatkowych i terapeutycznych dzieci korzystają między innymi z interaktywnego dywanu, projektorów wizualnych, tablic interaktywnych, które rozwijają dużą motorykę, koordynację wzrokowo-ruchową, spostrzegawczość i szybkość reakcji. Podczas zajęć i zabaw z wykorzystaniem pomocy interaktywnych dzieci ingerują w ich tok za pomocą ruchów rękami lub nogami, mogą elastycznie wprowadzać kreatywne pomysły, od razu zauważając i rozumiejąc efekt podejmowanych działań lub ich możliwości. Pomoce interaktywne doskonale sprawdzają się w ramach zajęć językowych, podczas których dzieci poznają nowe słowa i zwroty poprzez ich praktyczne wykorzystanie i współdziałanie z rówieśnikami.

W trosce o bezpieczeństwo dzieci placówka wyposażona jest również w system kamer, wideofonów oraz posiada całodobową ochronę i monitoring. Lokalizacja Creative Kids Preschool zapewnia rodzicom łatwy dojazd, a dla Rodziców naszych pociech przygotowaliśmy odrębne miejsca parkingowe.

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat na statek kreatywnego rozwoju! Przed nami podróż wielokierunkowego poznania świata, radosnej zabawy i inspirującej edukacji przedszkolnej!

Kontakt

Dyrektor Przedszkola Wilanów

tel. 730 105 101

WILANÓW

Aleja Rzeczypospolitej 10 lok. 60
02-972 Warszawa

tel. 730 105 101

przedszkole@creativekids.edu.pl

MOKOTÓW

ul. Bergamotki 3
02-765 Warszawa

tel. 730 110 335

przedszkoleck@creativekids.edu.pl