Sport i rozwój ruchowy

W wieku przedszkolnym sport i rozwój ruchowy stanowią istotne formy zdobywania informacji na temat otaczającego świata. Przez ruch dziecko ma możliwość poznawania siebie samego, własnego ciała i własnych możliwości, oszacowania swoich umiejętności, a także rozwijania wiary we własne siły oraz zdobywania w trakcie zabaw ruchowych społecznych doświadczeń z rówieśnikami. Dlatego w Creative Kids każdego dnia dzieci mają wiele okazji do fizycznej aktywności, nie tylko w związku z fizycznym usprawnianiem, ale przede wszystkim z całościowym rozwojem osobowości dziecka. Ćwiczymy, bawimy się w gry zespołowe, skaczemy, organizujemy mini zawody, w których najważniejsze są zasady fair play i radość ze wspólnych osiągnięć.

GIMNASTYKA OGÓLNOROZWOJOWA I KOREKCYJNA – zajęcia prowadzone są w ramach czesnego we wszystkich grupach wiekowych przez wykfalifikowanego instruktora w formie kreatywnych zabaw ruchowych, ćwiczeń z wykorzystaniem przyborów i urządzeń sportowych (ścieżki sensoryczne, materace, tunele i worki gimnastyczne, szarfy itp.), jak również zawodów i gier sportowych. Celem zajęć jest ogólna poprawa sprawności dziecka, rozwijanie zwinności, równowagi, szybkości i siły oraz monitoring korekcji wad postawy. Podczas zajęć dzieci podnoszą ogólną sprawność fizyczną, rozwijają koordynację ruchową i usprawniają motorykę. Instruktor dostosowuje tempo i rodzaj ćwiczeń nie tylko do specyficznych uwarunkowań grupy wiekowej, ale również do psychofizycznych możliwości dzieci oraz ich indywidualnego rozwoju.

KLUB SPORTOWY ASTRAL KIDS – zajęcia w ramach Klubu Sportowego „Astral Kids” prowadzone są w ramach czesnego, porą popołudniową, dla dzieci ze wszystkich grup wiekowych. Celem zajęć jest rozwijanie ogólnej sprawności fizycznej naszych małych klubowiczów oraz rozwijanie umiejętności społecznych poprzez udział w grupowych grach i zabawach zespołowych. Zajęcia rozwijają również koordynację, precyzję wykonywania ruchów, postrzeganie, czucie oraz zdobywanie nawyków prawidłowej postawy podczas wykonywania ćwiczeń. Dzieci tworzą drużyny, uczą się zgodnie współpracować, grają m.in. w hokeja na trawie, dwa ognie, kręgle, piłkę ręczną, pokonują tory przeszkód, biorą udział w mini zawodach sportowych i konkursach sprawnościowych. Ważna jest dobra zabawa z rówieśnikami, ruch na świeżym powietrzu, rozwijanie zainteresowań i predyspozycji sportowych oraz gra fair play. W okresie zimy i w chłodne dni zajęcia odbywają się w budynku, natomiast w czasie ciepłej wiosny, lata i pogodnej jesieni zajęcia odbywają się na przedszkolnym placu zabaw.

Dla dzieci, które pragną szerzej rozwijać swoje pasje, zainteresowania i umiejętności sportowe oferujemy również dodatkowy program zajęć, które odbywają się popołudniami. Popołudniowe zajęcia dodatkowe odbywają się po potwierdzeniu przez Rodziców w formie dodatkowo płatnej. Wśród zajęć sportowych proponujemy:

  • Gimnastykę artystyczną
  • Capoeirę dla dzieci
  • Mini tenis
  • Sztuki walki dla najmłodszych
  • Mini golf

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat na statek kreatywnego rozwoju! Przed nami podróż wielokierunkowego poznania świata, radosnej zabawy i inspirującej edukacji przedszkolnej!

Kontakt

Dyrektor Przedszkola Wilanów

tel. 730 105 101

WILANÓW

Aleja Rzeczypospolitej 10 lok. 60
02-972 Warszawa

tel. 730 105 101

przedszkole@creativekids.edu.pl

MOKOTÓW

ul. Bergamotki 3
02-765 Warszawa

tel. 730 110 335

przedszkoleck@creativekids.edu.pl