WIELKA WYPRAWA W KOSMOS – VI ETAP

17 lipca 2017

Uprzejmie informujemy, że w dniu 8 lutego 2017r. nasze przedszkolaki będą uczestniczyły w realizacji
VI etapie projektu edukacyjnego pt. „Wielka wyprawa w Kosmos!”

W tym miesiącu nasze zajęcia odbędą się podczas przelotu rakietą po Kosmosie! W przestrzeni kosmicznej przyjrzymy się planecie Wenus. Dowiemy się, dlaczego Wenus nazywana jest „Gwiazdą Poranną i Wieczorną”, a także „Siostrą Ziemi”? Podczas zajęć poznamy podstawowe informacje o tej planecie, ale także interesujące ciekawostki! Poznamy historię lądownika „Wenera” oraz sond Venus Orbiter. W celu lepszego poznania nowej planety – wspólnymi siłami wylądujemy na niej i spotkamy się z „Królową miłości”! 🙂 Znajdziemy także przyjaciela dla naszego ufoludka- „Blablabika” 🙂 Każda grupa zaprojektuje i wykona podobiznę poznanej planety. Na koniec czeka nas niespodzianka – pyszny kosmiczny poczęstunek!

Dyrektor Przedszkola Wilanów

WILANÓW