WIELKA WYPRAWA W KOSMOS – ETAP X

18 lipca 2017

Uprzejmie informujemy, że w dniu 27 czerwca 2017r. nasze przedszkolaki będą uczestniczyły w realizacji
X etapu projektu edukacyjnego pt. „Wielka wyprawa w Kosmos!”

Nasze przedostatnie zajęcia w ramach Kosmicznego Projektu Edukacyjnego odbędziemy na planecie Merkury! 3…2…1…0- Startujemy w kosmiczną podróż! Podczas zajęć poznamy najważniejsze informacje na temat tej planety, jak również wiele ciekawostek: Jak duża jest ta planeta? Z czego się składa? Dlaczego trudno dostrzec Merkurego na niebie? Którą planetą od Słońca jest Merkury? Dlaczego na tej planecie jest taka różnica temperatur między dniem a nocą? Skąd wzięła się nazwa planety? Poznamy również misje kosmiczne związane z Merkurym. Tego dnia czekają nas zabawy do kosmicznej muzyki, każda grupa wykona model poznanej planety, a na koniec zajęć skosztujemy merkuriański posiłek! 😉 W dniu 30 czerwca 2016r. odbędzie się FINAŁ Projektu Edukacyjnego, w ramach którego dzieci wezmą udział w quizie wiedzy o Kosmosie, w pasowaniu na „Przyjaciela Kosmosu” oraz w uroczystym wręczeniu dyplomów!

Dyrektor Przedszkola Wilanów

WILANÓW