WIELKA WYPRAWA W KOSMOS – ETAP II

24 października 2016

W dniu 24 października 2016r. nasze przedszkolaki będą uczestniczyły w realizacji II etapu projektu edukacyjnego pt. „Wielka wyprawa w Kosmos!” Podczas drugiego spotkania odkryjemy, czym są gwiazdozbiory, a także dowiemy się, że już w czasach starożytnych ludzie przyglądali się niebu, pozostawiając po sobie ważne informacje dotyczące obserwacji, które prowadzili. Poszukamy również odpowiedzi na pytania: Jak daleko znajdują się gwiazdy? Jak odkrywano niebo? Obejrzymy mapy nieba oraz wysłuchamy mitów o gwiazdach. Wykonamy prace plastyczne prezentujące wybrane gwiazdozbiory, pobawimy się w obserwację nieba, poznamy dużo ciekawostek związanych ze sklepieniem niebieskim oraz gwiazdami.