OBCHODZIMY ŚWIATOWY DZIEŃ RÓŻNORODNOŚCI KULTUROWEJ!

10 maja 2018

W dniu 21 maja 2018r. nasze dzieci wezmą udział w obchodach Światowego Dnia Różnorodności Kulturowej! Zgodnie z realizowaną przez nasze przedszkole misją edukacji międzykulturowej w poszanowaniu różnorodności językowej, obyczajowości oraz kształtowania otwartej postawy dzieci wobec odkrywania świata, corocznie obchodzimy Światowy Dzień Różnorodności Kulturowej, który został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2002 roku, w myśl Powszechnej Deklaracji o Różnorodności Kulturowej.  W tym roku nasi milusińscy wezmą udział w warsztatach edukacyjnych pt. „Nie szata zdobi człowieka”, podczas których poznają zarówno tradycje noszenia charakterystycznych ubrań występujących w różnych krajach Europy i świata, ale także dowiedzą się, że największą wartością człowieka jest dobre serce, obdarzanie innych pomocą i wsparciem, szacunek i zrozumienie w przełamywaniu granic wzajemnej komunikacji. W ramach zajęć dzieci będą również tworzyć plansze edukacyjne pt. „Co nas łączy?”, poświęcone różnorodnym tradycjom kulturowym i językowym.

Dyrektor Przedszkola Wilanów

WILANÓW