OBCHODZIMY DZIEŃ FLAGI RP ORAZ ŚWIĘTO UNII EUROPEJSKIEJ

10 maja 2018

Uprzejmie informujemy, że w dniach 2 i 9 maja 2018r. nasze przedszkolaki wezmą udział w obchodach Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej oraz Święta Unii Europejskiej. Dzieci poznają wiersz Cz. Janczarskiego pt. „Barwy ojczyste”, a wraz z nim symbole i barwy narodowe naszego kraju. Obejrzą prezentację multimedialną poświęconą kulturze i tradycjom wybranych krajów Unii Europejskiej oraz wezmą udział w zabawach muzyczno – ruchowych. Przedszkolaki udadzą się również w podróż malowaną gestem i ruchem, podczas której odkryją ciekawostki związane  z najciekawszymi budowlami polskich miast i krajów unijnych, np. zbudują Wieżę Eiffla i będą wspinać się na Krzywą Wieżę w Pizie. Na zwieńczenie dzieci wezmą udział w mini-quizie na temat nowo poznanych wiadomości, jak też znanych polskich obyczajów.