22.04.2019r Obchody Dnia Ziemi

7 maja 2019

Drodzy Rodzice!

22 kwietnia to dzień, w którym cały świat obchodzi uroczyście Święto Ziemi. W tym czasie wszyscy szczególnie myślimy o planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie. Właśnie dlatego, w każdej grupie, będziemy promować postawy proekologiczne, a także odpowiemy sobie na pytania: „Kim jest ekolog?”, „Dlaczego ekologia jest ważna?”, „Jak możemy dbać o naszą planetę?”
Obchody Dnia Ziemi przypadną w naszym przedszkolu w dniu 22- kwietnia – przedszkolaki będą tworzyć przestrzenne plansze edukacyjne prezentujące ekologiczny obraz Ziemi oraz zanieczyszczonej planety, na której nikt nie chciałby egzystować. Nasze pociechy będą poznawać zasady segregowania odpadów, poznają sposoby dbania o środowisko w sytuacjach dnia codziennego oraz w ramach warsztatów technicznych stworzą przestrzenne projekty ekologicznych pojazdów! 🙂